قوانین و مقررات رزرو سوییت

ــــــــــ بخش اول : شرایط انجام رزرو

۱. پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش پرداخت توسط زائر سرا، متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده، نسبت به واریز وجه به حساب بانکی معرفی شده اقدام و فیش واریزی یا حواله بانکی (شامل واریز نقدی به حساب، انتقال کارت به کارت در شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) را به شماره تماس زائرسرا نمابر و یا ایمیل نماید.

۲. زائرسرا موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی (و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو، نسبت به تائید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تایید رزرو به میهمان اقدام نماید.

۳. رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه زائرسرا فاقد اعتبار می باشد و زائرسرا مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۴. زائرسرا درخصوص جاماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر میهمانان هیچگونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه میهمانان در روز مقرر به زائرسرا مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد.

۵. در صورت رزرو در قالب تور مقررات خاص تور در زائرسرا اعمال خواهد شد.

۶. برابر با تعرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد زیر ۲ سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف، افراد بین ۲ الی ۶ سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیم بها و برای افراد بالای ۶ سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد.

ــــــــــ بخش دو : شرایط پذیرش

۱. ساعت ورود به زائرسرا ملاک محاسبه نبوده و ساعت تخلیه اتاق ساعت ۱۲ ظهر و تحویل اتاق بعد از ساعت۱۴ می باشد.

۲. میهمان می بایست درهنگام ورود به زائرسرا برگه اسکان در سوییت را به طور کامل تکمیل و امضا نماید.

۳. همراه داشتن شناسنامه عکس دار میهمانان و همراهان در زمان ورود و اقامت و رعایت شئونات اسلامی و مقررات زائرسرا الزامی است

۴. در صورت درخواست میهمان جهت افزایش زمان اقامت تا ساعت ۱۸ ، معادل ۵۰% و پس از آن هزینه کامل اقامت یک شب از میهمان دریافت می گردد.

۵. در صورتیکه میهمان قبل از ساعت۱۴ مراجعه نماید ،زائرسرا وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق میتواند همکاری لازم را داشته باشد.

۶. زائرسرا در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.

۷. در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، شامل پرداخت هزینه نفر اضافه بوده(هر نفر ۳۰۰.۰۰۰ ریال برای هر روز) و منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد و در اختیار نفر اضافه تنها پتو و بالش قرار خواهد گرفت.

۸. میهمان موظف است در پایان اقامت رزرو شده نسبت به تخلیه اتاق در ساعت مشخص اقدام نماید و در صورت تمایل به تمدید، با هماهنگی و توافق پذیرش زائرسرا این امر ممکن خواهد بود.

 ۹. ساعت تخلیه حسینیه ها برای گروه زائرین نهایتاً ساعت ۱۶ می باشد. از ساعت ۱۶ تا ساعت ۱۸ نصف هزینه یک شب اقامت و پس از آن هزینه کامل یک شب اقامت دریافت خواهد شد.

ــــــــــ بخش سه : لغو یا تغییر رزرو

طبق آیین نامه رزرو هتل های ایران و براساس ماده ۲۸ چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تایید به هر دلیل رزرو توسط متقاضی لغو شود، میزان خسارتی که باید پرداخت شود (از مبلغ پیش‌ پرداخت کسر شود) به شرح زیر محاسبه خواهد شد؛

الف) اگر متقاضی تا ۲۰ روز قبل از زمان رزرو شده برای استفاده، نسبت به لغو آن اقدام کند، هیچ گونه جریمه‌ای تعلق نخواهد گرفت.

ب) از ۲۰ روز تا ۱۱ روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۲۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

ج) از ۱۰ روز تا شش روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۳۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

د) از پنج روز تا ۴۸ ساعت قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۵۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

هـ) از ۴۸ ساعت قبل تا زمان ورود مهمان، مبلغ ۷۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

و) قوانین کنسلی که در بالا ذکر شده مربوط به زمان های عادی و شامل مواقع پیک همچون نوروز و دیگر ایام های خاص نمی شود.

ــــــــــ قوانین اسکان

۱. به علت حضور اردوهای دانش آموزی جوان و نوجوان در این مجموعه، رعایت حجاب شرعی برای بانوان الزامی است و در صورت عدم رعایت این مهم زائر سرا می تواند قرار داد اسکان را لغو نموده و زائر موظف به ترک زائرسرا می باشد.

۲. استفاده از هر نوع ماده مخدر در زائرسرا و به هر شکل ممنوع بوده و سبب لغو قرار داد اسکان می گردد.

۳. کشیدن سیگار در سوییتها و در فضای حسینیه ممنوع می باشد.

۴. سر و صدای نامتعارف در سوییتها و حسینیه ها به صورتی که برای دیگران تولید مزاحمت نماید ممنوع است و در صورت عدم توجه زائر یا زائرین، منجر به لغو قرار داد اسکان می گردد.

۵. این مجموعه فعلاً امکان استفاده از پارکینگ را برای مسافرین سوییتها فراهم کرده است اما این مسئله حقی برای زائر ایجاد نمی کند و در صورت درخواست مسئول شیفت، زائر موظف است اتومبیل خود را جا به جا یا از پارکینگ خارج نماید. فعلاً و در حال حاضر برای هر سوییت یک پارکینگ در نظر گرفته شده است. امکان ورود بیش از یک اتومبیل برای هر سوییت وجود ندارد. مسافرین حسینیه ها امکان استفاده از پارکینگ را ندارند.

۶. از آنجا که خط مشی گردانندگان و بانیان این حسینیه بر عمل به احتیاط است، استفاده از هر نوع آلات و ادوات موسیقی و همچنین آلات قمار (شطرنج، پاسور و …) ممنوع می باشد.

۷. انجام بازی های خطرناک فیزیکی مانند زوووو و … در حسینیه های این مجموعه ممنوع بوده و منجر به لغو قرارداد اسکان می گردد

۸. استفاده از توپ های سنگین در فضای حسینیه ها جهت بازی ممنوع می باشد برای این منظور زائرین محترم می توانند جهت بازی توپ های سبکِ مناسب را از بخش پذیرش دریافت نمایند.

۹. تجمع دانش آموزان زائر در قسمت لابی حسینیه، حیاط ، پارکینگ و مشاعات عمومی ممنوع و باعث ایجاد مزاحمت برای مسافرین سوییتها می­گردد.

۱۰. مسئولین پذیرش شیفت شب و شیفت صبح می توانند در مواقعی که تشخیص بدهند بدون اطلاع قبلی به فضای اردوهای آقایان واقع در حسینیه ها مراجعه نمایند.

۱۱. کلیه مکان های عمومی حسینیه و زائر سرا مجهز به دوربین مدار بسته می باشد. البته در مواقعی که زائرسرا پذیرای اردوی بانوان است، دوربین محل استقرار خواهران و فضای عمومی سرویس های بهداشتی پوشانده می شود؛ اما مکان های عمومی حسینیه حتی در زمان حضور بانوان نیز مجهز به دوربین خواهد بود.

۱۲. در صورت استفاده از آشپزخانه مرکزی مجموعه در زمان حضور اردوهای زیارتی، مسئولین اردو موظفند پس از استفاده و قبل از ترک حسینیه آشپزخانه را مجدداً تمیز و مرتب تحویل دهند.

۱۳. مسئولین هر اردوی زیارتی موظف هستند در هنگام ورود علاوه بر پر کردن فرم پذیرش دو عدد کارت ملی معتبر در اختیار مسئول پذیرش قرار دهند.

۱۴. امکان پذیرش مسافر در سوییتها بدون ارائه کارت ملی و شناسنامه به هیچ عنوان وجود ندارد.

۱۵. زائر یا زائرین موظف هستند در هنگام ورود اقدام به پر کردن فرم پذیرش و ارائه مدارک شناسایی نمایند. تا قبل از انجام این عمل امکان تحویل کلید سوییت وجود ندارد.

۱۶. حداقل ظرفیت پذیرش حسینیه همکف ۱۷۰ نفر حسینیه شماره ۲ (متوسط) ۴۰ نفر و حسینیه شماره ۳(کوچک) ۳۰ نفر است. در صورتی که تعداد زائرین کمتر از حداقل ظرفیت باشد هزینه نفرات باز هم بر اساس حداقل محاسبه شده و مبلغی بابت کم شدن تعداد زائرین کسر نمی گردد.

۱۷. حداقل ظرفیت پذیرش سوییت های عروس دامادی ۲ نفر و نهایتا ۳ نفر. سوئیتهای یک خواب ۴ نفر و نهایتا ۶ نفر و سوییتهای دو خواب ۶ نفر و نهایتا ۸ نفر می باشد.

۱۸. پارکینگی که در اختیار زائر قرار می گیرد اختصاصی نبوده و ممکن است توسط دیگران اشغال گردد.

۱۹. مسئول هر اردو موظف به کنترل نظم در اردوی خویش است در صورتی که زائرین به قسمتی از زائرسرا یا وسائل آن آسیب وارد کنند، مسئول اردو موظف به جبران خسارت می باشد. همچنین زائر هر سوییت موظف به حفظ و نگهداری وسائل آن بوده و در صورت وارد نمودن آسیب، موظف به جبران می باشد.

۲۰. زائرین مستقر در حسینیه ها نمی توانند شخصا درخواست ویدئو چک نمایند در مواقع ضروری ویدئو چک تنها در صورت درخواست مسئول اردو انجام خواهد شد.

حسینیه، اردوگاه فرهنگی و زائر سرای بیت الجواد (علیه السلام)